معرفی وبلاگ
ایران تونگین ولعل دنیاهستی//ایران توفریبنده وزیباهستی نام تونکوست چون کهن ایرانی//تاریخ خجسته یل وشیرانی// مهدهنری نقش جهان درگاهت//شیرازوسپاهان اثرزیبایت// هرکس گذرش درتورسدمی بیند//ازشاخه زیبات گلان می چیند// هردم که نظردررخ توبنماید //مدهوش تووجلوه کویت باشد// آثارتوزیباونکودرهمه جاست//هرشهربه آثارخوشت می نازد// مهمان چوبه این نغمه سرا بازآید//درکوی توگرددبری ازغم یادش// اثرمدیروبلاگ محمدعلی حاجیان
دسته
لرنيگ سنترمرجع تخصصي آموزش هاي وب
رابين وب آموزش برنامه نويسي وب
وبلاگ آي كامپ
آموزش ويديويي فتوشاپ،فلش و...............
Cg TV
قوي ترين و بهترين سايت آموزشي كشور
ايران سرزمين – آموزش طراحي صفحات وب
سايت تخصصي آموزش جاوااكسريپت،وب وطراحي
ايران سرزمين
بوق بوق ايران
ايران شناسي
ايرانگردي
ايران هميشه جاويدان
پايتخت فرهنگي جهان اسلام
ايرووون
4چشم
ميهن ما
توريسم ايران
هنرصنايع دستي وخانواده
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1511273
تعداد نوشته ها : 2866
تعداد نظرات : 132

JavaScript Codes
Rss
طراح قالب

روستاي سرسبز شيت روستايي كوهستاني است كه در بخش شمالي استان زنجان واقع شده است . فاصله اين روستا تا مركزاستان در حدود 126 كيلومتر و تا نزديكترين شهر (چورزق : مركز بخش) 8 كيلومتر و تا مركز شهرستان (  آب بر) 35 كيلومتر ميباشد.

اين روستا با قدمت 500 ساله خود در حال حاضر داراي 240 خانوار و قريب به 1000 نفر جمعيت اعم از كودك و نوجوان ، جوان و ميانسال كه اكثريت قريب به اتفاق آنرا جوانان و نوجوانان تشكيل مي دهد .

معيشت روستا : كشاورزي

( باغداري ) ، دامداري ، زنبورداري و قايبافي

گويش محلي : زبان شيرين تركي

روستاهاي همجوار: روستاي هاي وليدر ، زاجكان ، جوجورگان ، جزلا ، شقاقي جزلا ، انذر ، گوهر

بخشي از جاذبه هاي ديدني و گردشگري روستا : چشمه سارها ، قلعه شيت ، رودخانه چهار فصل با جنگلهاي زيباي اطرافش ، غار سيدباغي  ، ييلاق دولا و ييلاق نَراب ، امامزاده سيد محمد ماهوري شيتفعاليت زنان اين روستا : خانه داري ، فرشبافي ، مهارت هاي بافندگي ، خياطي ، كمك به همسران ( مردان ) در كشاورزي


روستای سرسبز شیت روستایی کوهستانی است که در بخش شمالی استان زنجان واقع شده است . فاصله این روستا تا مرکزاستان در حدود 126 کیلومتر و تا نزدیکترین شهر (چورزق : مرکز بخش) 8 کیلومتر و تا مرکز شهرستان (  آب بر) 35 کیلومتر میباشد.

این روستا با قدمت 500 ساله خود در حال حاضر دارای 240 خانوار و قریب به 1000 نفر جمعیت اعم از کودک و نوجوان ، جوان و میانسال که اکثریت قریب به اتفاق آنرا جوانان و نوجوانان تشکیل می دهد .

معیشت روستا : کشاورزی

( باغداری ) ، دامداری ، زنبورداری و قایبافی

گویش محلی : زبان شیرین ترکی

روستاهای همجوار: روستای های ولیدر ، زاجکان ، جوجورگان ، جزلا ، شقاقی جزلا ، انذر ، گوهر

بخشی از جاذبه های دیدنی و گردشگری روستا : چشمه سارها ، قلعه شیت ، رودخانه چهار فصل با جنگلهای زیبای اطرافش ، غار سیدباغی  ، ییلاق دولا و ییلاق نَراب ، امامزاده سید محمد ماهوری شیتفعالیت زنان این روستا : خانه داری ، فرشبافی ، مهارت های بافندگی ، خیاطی ، کمک به همسران ( مردان ) در کشاورزی

روستای شیت بر روی دامنه میانی کوهی قرار گرفته است که از سمت مقابل و کناره ها نیز توسط کوه های بلندی احاطه شده است و گیاهان سبز و درختان گیلاس (مهمترین محصول روستا ) و انار و انجیر و ده ها درخت میوه دیگر و رودخانه چهار فصل آن که آبی زلال از میان دو کوه بلند در جریان است منظره ی بسیار زیبا و دلنشینی را بوجود آورده است که همه ساله تعداد زیادی توریست را به این منطقه جذب می کند . هوای پاک و عاری از آلودگی و مناظر زیبا و سرسبز نه تنها مانع از خروج مردم این روستا و مهاجرت آنها به شهرها شده است بلکه کسانی از شهرنشین ها را نیز به خود جذب کرده است .

( تعدادی از این عکسها متعلق به وبسایت روستای شیت و تعدادی نیز عکاسی خودم می باشد.) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شنبه چهارم 9 1391 20:1
X